Pozornie rzecz wydaje się prosta. Bierzemy wędkę, siadamy na wybranym stanowisku, nawlekamy na haczyk przynętę, zamach, rzut i już. Tylko dlaczego ryby nie biorą tak jak sąsiadowi ze stanowiska obok?
Panie, tu nie ma ryb!
Oczywiście przyczyn braku brań można doszukiwać się wszędzie. Często, oprócz złej pogody, ciśnienia atmosferycznego, wiejącego z niekorzystnego kierunku wiatru, narzekamy na brak ryb. Tylko sąsiad obok łowi, czyli z tymi rybami nie jest aż tak źle, a i pogoda mu sprzyja. Pozostaje kwestia sprzętu, wiedzy i przygotowania. I tak można by napisać kilka stron rozważań na temat „dlaczego ryby nie biorą”?
Spa dla robaków
W wędkarstwie, a zwłaszcza w wędkarstwie wyczynowym każdy szczegół może mieć niebagatelne znaczenie. Począwszy od długości i grubości przyponu, przez rozmieszczenie obciążenia, aż po jakość przynęt. I dziś właśnie pragniemy zwrócić uwagę na kwestię przygotowania przynęt, tak aby były one zawsze świeże i atrakcyjne dla ryb. O tym jak prawidłowo przechowywać i przygotować pinki i białe robaki do łowienia opowie wam Przemek Wołoszyk z kanału You Tube Wędkarska Wiedza. Jesteśmy przekonani, że film przekona was do tego, aby w przyszłości bardziej skupić się na tak oczywistej przynęcie jak pinki czy białe robaki.
Nie tylko przynęta
Oczywiście robaki i w ogóle przynęty, są tylko jednym z wielu elementów decydujących o wędkarskich sukcesach bądź porażkach. Do każdej przynęty należy umiejętnie dobrać haczyk, tak aby prezentacja przynęty była naturalna i nie wzbudzała podejrzeń ryb. W TYM artykule pisaliśmy jak odpowiednio dobrać rozmiar haczyka.
Pośpiech wrogiem wędkarzy
Na koniec warto dodać, że pośpiech jest naszym wrogiem. Warto więc czasem powstrzymać nieodpartą chęć natychmiastowego zarzucenia wędki na rzecz solidnego gruntowania łowiska. Solidne przygotowanie sprawi, że może i zaczniemy łowić później, ale z pewnością więcej. Niech sąsiad zachodzi w głowę dlaczego nam biorą, a jemu nie!