Koniec roku to wyjątkowo gorączkowy czas dla kół i okręgów. Właśnie teraz odbywają się zebrania sprawozdawcze i podsumowania. Można powiedzieć, że to również najbardziej stresujący czas dla większości wędkarzy, bo właśnie teraz dowiedzą się ile przyjdzie im zapłacić za zezwolenia wędkarskie na rok 2023.
Ile zapłacimy za wędkowanie w PZW Opole?
Wybiórczo informujemy was o wysokościach składek obowiązujących w niektórych okręgach. Wcześniej pisaliśmy już o opłatach w Okręgu Wrocław, Kielce, a ostatnio o stawkach obowiązujących w Okręgu Olsztyn. Dziś przedstawimy wam opłaty obowiązujące w Okręgu PZW Opole. W skład Okręgu wchodzi ponad 81 Kół. Poniżej załączamy tabelę opłat na zagospodarowanie i ochronę wód w 2023 roku. Dla porządku odnotujemy tylko, że w tabeli nie znalazła się opłata egzaminacyjna, która wynosi 30 złotych. Studenci do 24 roku życia zapłacą 15 złotych, a młodzież szkolna zostanie zwolniona z opłaty egzaminacyjnej. Za pełną składkę należy zapłacić 255 złotych. Tylko symbolicznie niższa opłata czeka na wędkarzy, którzy zdecydują się na składkę niepełną. Warto również zerknąć na składkę uzupełniającą. Tutaj mamy do wyboru między innymi dopłaty za porozumienia z Okręgiem Katowice i Okręgiem Częstochowa.
Wysokość składki członkowskiej w PZW Opole
Składka na ochronę i zagospodarowanie wód nie jest jedynym kosztem, jaki ponoszą wędkarze. Pozostają jeszcze opłaty członkowskie, które w Okręgu Opole kształtują się one następująco:
- składka pełna – 150 złotych
- składka ulgowa 50% – 75 złotych
- składka ulgowa 75% – 38 złotych
Szczegółowe informacje na temat pozostałych zniżek i warunków ich uzyskania możecie znaleźć poniżej:
Łowiska złów i wypuść
To, co z pewnością wyróżnia Okręg PZW Opole na tle innych, to imponująca lista łowisk złów i wypuść. Na terenie Okręgu możemy znaleźć aż 19 tego typu łowisk. Oprócz wód stojących, na liście znajduje się odcinek rzeki Odry, Jemielnicy i Nysy Kłodzkiej. Na niektórych akwenach obowiązują maty. Oprócz tego, obowiązuje zakaz wypuszczania raków pręgowanych i sygnałowych oraz trawianki, babki byczej, czebaczka amurskiego i sumika karłowatego, czyli gatunków inwazyjnych. Pełną listę łowisk złów i wypuść umieszczamy poniżej.